logo-csa
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářDalší 3 výhry udržely Klackaře v čele 2. ligy

Druhá softballová liga pokračovala dalšími zápasy a kostelečtí Klackaři hostili na svém hřišti celky PV Praha a Slávii VŠ Plzeň. S bilancí tří výher a jedné porážky vládne spokojenost a s vedením v naší druhé nejvyšší soutěži také.

Klackaři Kostelec n.O. – PV Praha                           1:9 a 8:0

Domácí celek odehrál dvě naprosto odlišná utkání. V prvním držel krok jen v úvodu a do třetí směny byl stav nerozhodný 1:1. Od poloviny zápasu to pak byla jasná záležitost hostujícího týmu a výsledkem byla letos nejvyšší porážka Kostelce, který opět nastoupil bez zraněného prvního nadhazovače Michala Preclíka. Naopak odveta probíhala zcela obráceně. Klackaři šli hned do vedení a v každé směně ho navyšovali. Nadhazovač Jiří Šeda podal výborný výkon a udržel svou první ligovou nulu.

Klackaři Kostelec n.O. – Slávia VŠ Plzeň                              8:7 po 2.prodloužení a 7:0

 Úvodní zápas Klackaři skvěle rozehráli a po druhé směně vedli 6:0. Tříbodový homerun Plzně a řada chyb v obraně i útoku domácího celku však vrátily hosty zpět do zápasu, a po normální hrací době byl nerozhodný 6:6. V prvním prodloužení šla Plzeň dokonce do vedení 6:7, naštěstí Klackaři dokázali alespoň srovnat skóre a ve druhém prodloužení zásluhou Tadeáše Kubáta získali i vítězný bod. Odvetu opět velmi dobře odházel Jiří Šeda a domácí vedli před poslední směnou 5:1. Zápas se ale nakonec nedohrál, protože rozhodčí reagovali na protesty Plzně vyloučením jejich hráčů a pro nedostatečný počet následně zápas ukončili a skrečovali ve prospěch Kostelce.

MužiA Kos.vs.PV

 

3. kolo II.ligy kadetů – Praha Radotín

O víkendu 4.-5.6.2016 sehráli kadeti Klackařů svůj další soutěžní turnaj této sezóny, který se tentokrát konal na hřišti v Praze-Radotíně. Kvůli komplikacím způsobených vytrvalými dešti byla naše skupina přesunuta na hřiště Praha-Řepy.

Prvním soupeřem byl tým Amasoma Příbram. Naše obrana vedená nadhazovačem Jakubem Krausem nedovolila soupeři ve čtyřech směnách ani jeden bod. Náš útok byl naopak úspěšný. První a druhá směna skončila vždy ziskem pěti bodů, ve třetí směně jsme zvládli jen jeden bod a čtvrtá směna znamenala zisk bodů čtyř. Zápas jsme tedy vyhráli v poměru 0:15

Ihned následoval zápas s týmem Ledenic. Tentokrát naši obranu vedl Michal Nepovím. Malinko se proházely jednotlivé posty. Bohužel se karta obrátila a náš útok vždy končil bez zisku bodu, zato soupeř vždy nějaký ten bod získal. Zápas skončil naší prohrou 1:9, když v poslední směně pro jediný bod po chybě obrany soupeře doběhl Vojta Hurych.

Jedna výhra a jedna prohra znamenala konečné druhé místo v základní skupině a semifinálové utkání s vítězen druhé skupiny, kterým se stal tým PV Praha.

K semifinále jsme nastoupili v 11:30. Od rána bylo velké teplo a dusno. To se asi promítlo do formy týmu a ten nezopakoval výkony z předešlého dne a velmi se trápil na pálce, kdy se prakticky nepovedlo odpálit klasický nadhoz a jediné povedené odpaly byly ze šikmého tossu. Celkem jsme odehráli 5 směn. Jakub Kras na prkně dovolil soupeři jediný bod. Zápas jsme vyhráli konečným skóre 1:5 ( směny: 0:2, 0:0, 0:1, 1:0 a 0:2).

Soupeř pro finále vzešel z druhého semifinále a byl to tým Ledenic, který porazil Tempo Praha.V obrovském vedru jsme čekali na začátek finále, které nakonec začalo až v 17:15. Na obou týmech byla znát únava z dlouhého čekání na slunci a ve vedru. Zápas tak nakonec skončil výhrou Ledenic 3:0.

Náš tým tak získal podruhé v této sezóně druhé místo a v tabulce se posunul na čtvrté místo se ztrátou 3 bodů na třetí místo.

U16 Radotín

Sestava: Michal Nepovím, Ondřej Fiala, Jan Semrád, Jan Martínek, Vojtěch Hurych, Tomáš Sejkora, Víťa Hanzlíčků, Lukáš Pavlák, Jakub Kraus a Jan Štěpán.

 

Klackaři vezou dvě výhry z Pardubic

Druhá nejvyšší soutěž softballistů pokračovala dalšími zápasy a kostelečtí Klackaři zavítali do Pardubic, odkud přivezli další dvě výhry a upevnili si vedení v druholigové tabulce. Vedení budou hájit již tento víkend, kdy na svém hřišti Pod Strání přivítají Slávii VŠ Plzeň a PV Praha.

Kostelec n.O. – Pardubice          10:5 a 7:5

Úvodní zápas byl vyrovnaný pouze v začátku. Postupně si Kostelec začal budovat výrazný náskok, který si již do konce zápasu pohlídal. Odveta byla daleko vyrovnanější a nevyvíjela se zpočátku vůbec příznivě. Dvě směny před koncem prohrávali Klackaři 1:4 a především v útoku se jim vůbec nedařilo. V předposlední šesté směně se konečně dokázali výrazněji prosadit  a vyrovnali na 4:4. Rozjetý útok přidal v poslední směně další tři body a Pardubice v dohrávce zápasu již jen zkorigovaly skóre na konečných 7:5 ve prospěch hostujícího Kostelce. Po jednom vyhraném zápase si připsali oba nadhazovači Tomáš Krupka a Jiří Šeda. 

Pardubice Kostelec

 

 

SOFTBALLISTÉ STÁLE V ČELE 2.LIGY

Dalšími zápasy pokračovala druhá nejvyšší soutěž softballistů a kostelečtí Klackaři vyrazili do Sezimova Ústí a Ledenic. Z jihočeské mise přivezli čtyři výhry a upevnili si vedení v druholigové tabulce.

Klackaři Kostelec n.O. – Sezimovo Ústí               12:1 a 13:1

Oba zápasy byly jasnou záležitostí Kostelce a domácí nadhazovači nebyli naprosto schopni čelit pálkařům hostujícího celku. Oba zápasy skončili předčasně pro rozdíl deseti bodů. Za hosty se prostřídali všichni tři nadhazovači Preclík, Krupka a Šeda a všichni byli pro Sezimovo Ústí nepřekonatelnou překážkou.

Klackaři Kostelec n.O. –Žraloci Ledenice B         7:3 a 14:11

 První zápas ještě snesl přísnější měřítko, za to odveta se Klackařům vůbec nepovedla. Po řadě chyb prohrávali v úvodu 0:5 a přestože postupně ztrátu vymazali, špatná hra v obraně pokračovala i ve zbytku zápasu. Teprve dva po sobě jdoucí homeruny Šimona Urbánka a Jana Martince v poslední směně definitivně zlomily odpor domácích.

Muži A Sezmovo Ústí

 

Třetí kolo ve druhé lize žáků

O  víkendu 21. 5. a 22. 5. se konalo v třetí kolo ligy žáků divize východ. Na turnaj jsme odjížděli opět bez čtyř nejstarších hráčů, kteří tvoří základ družstva. Družstvo doplnili hráči z teeballu. V sobotu se hrálo v překrásném městě Lednice.

V prvním zápase dne jsme vyzvali domácí družstvo Locos Břeclav. Klackaři soustředěnou hrou a bez zbytečných chyb pomalu v zápase získávali převahu a vyhráli 8 : 2. V dlouhé pauze mezi zápasy se naše družstvo šlo osvěžit na místní lázeňskou kolonádu s vodotrysky a rozhlednou. Panovalo velké vedro a na umělém povrchu hřiště byla doslova výheň.

Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo SK Joudrs Praha „C“ Změnili jsme sestavu v poli, abychom šetřili nadhazovače a hráči si vyzkoušeli jiné posty. Osvěžení Klackaři neměli se soupeřem větší problém a i se změněnou sestavou vyhráli 12 :3. Díky vítězství ve skupině, jsme v sobotu měli odehráno a následovala prohlídka zámeckého parku a odjezd do Břeclavi.

V neděli jsme začínali zápasem o postup do finále s družstvem  Pasos Pardubice. V začátku zápasu soupeř dvěma dlouhými odpaly vedl po první směně 3 : 2. Pak přišla druhá směna, kde Klackaři rozpálili nadhazovače z Pardubic a zaznamenali maximální počet bodů ve směně, šest. To soupeře zlomilo a postup do finále byl opět otevřen. Klackaři : Pardubice 9 : 5.

Finále jsme si zahráli opět jako na předešlých turnajích s družstvem SK Joudrs B. Bylo nám jasno, že bez naší nadhazovací jedničky nemáme moc šancí na výhru. Navíc soupeř svého prvního nadhazovače v turnaji ještě nenasadil a šetřil ho právě na nás. Začínali jsme opět v útoku na pálce. Bohužel jsme neudělali žádný bod. Ale ani soupeři se nepovedlo skórovat. V druhé směně Klackaři začali pálit, ale bohužel to opět body nepřineslo. Zato soupeři se povedlo na odpal z tossu odpálit do dlouhého pole a uhrát dva body ve směně. Potom ještě skórovali dvakrát a Klackaři uhráli čestný bod v utkání. Klackaři : SK Joudrs Praha 1 : 4. S touto sestavou to byl nádherný výsledek. Za finále musím celé družstvo pochválit, za předvedenou hru a bojovnost.

Třetí kolo druhé ligy se konalo v krásném prostředí a hráči si užili jak turnaj, tak i prohlídku po okolí. Rodičům děkuji za dopravu na turnaj a pomoc s dohledem na děti.

Konečné pořadí turnaje:           

1. SK Joudrs Praha B
2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí
3. Pasos Pardubice
4. Locos Břeclav
5. SK Joudrs Praha C
6. Falcons Softball Hradec Králové

U13 BřeclavKlečící zleva: Zdeněk Sýkora, Lukáš Fiedler, Vojtěch Bolehovský, Jakub Fiedler, Jonáš Voráček

Stojící zleva:  Vojtěch Špaček, Jan Hrabina, Vojtěch Nepovím, Filip Hartman, Tomáš Sejkora

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

 

Kadeti – 2. kolo II.liga-západ

O víkendu 14.-15.5.2016 sehráli kadeti Klackařů svůj první soutěžní turnaj této sezóny. První turnaj konaný v Ledenicích jsme bohužel ze zdravotních důvodů skoro poloviny týmu neabsolvovali.

Našim prvním soupeřem v základní skupině byl tým PV Praha. Do zápasu jsem nastoupili odhodláni vyhrát a s respektem k soupeři. Dobrá práce na pálce a minimum chyb v obraně dovedlo náš tým po čtyřech směnách (0:4, 0:2, 0:3 a 0:0) k vítězství 0:9.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti týmu z Radotína. Náš první útok znamenal zisk 5 bodů. Soupeř kontroval celkem 3 body. V dalších dvou směnách jsme soupeři nedovolili dobrou hrou v obraně  soupeři skórovat a naopak náš útok v každé směně znamenal zisk 2 bodů a tak jsme tento zápas opět vyhrály v poměru 9:3.

Posledním soupeřem v základní skupině byl tým Tempa Praha. V tomto zápase jsme nechali některé hráče základní sestavy odpočívat a dali šanci náhradníkům, kteří v předchozích dvou zápasech podporovali tým a byli připraveni kdykoliv vystřídat. První směnu jsme vyhráli v poměru 5:2. Druhá směna skončila ziskem 2 bodů pro náš tým a v obraně jsme soupeři nedovolili ani jeden bod. Náš útok ve třetí směně zaznamenal 2 body. Ve třetí směně došlo v našem týmu ke změně nadhazovače. Šlo o to vyzkoušet méně zkušené nadhazovače. Soupeř několika chybami obrany získal celkem 6 bodů. Tím ale utkání skončilo a to vítězstvím našeho týmu 8:9.

Těmito třemi vítězstvími náš tým vyhrál skupiny a vyhlížel nedělního soupeře z druhé skupiny pro zápas play-off o postup do finálového zápasu o první místo. Tímto soupeřem se stal tým Islanders Ostrov.

Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v prvním sobotním zápase. Zápas jsme začínali jako tým domácí v obraně. Několik chyb obrany znamenalo zisk 2 bodů soupeře. Naštěstí náš útok první směny donesl na domácí metu celkem 4 body. Druhá směna skončila nulovým ziskem pro oba týmy. Ve třetí směně jsme soupeři nedovolili získat ani jeden bod. Naopak náš tým dobrou prací na pálce a metách získal maximum 6 bodu ve směně. Stejně jako ve třetí směně jsme soupeři nedovolili žádný bod. Náš poslední útok zahájili střídající náhradníci. Podařilo se nám do uplynutí hracího času získat 1 bod a tak jsme tento zápas vyhráli v poměru 11:2.

Našim soupeřem o první místo na turnaji se stal tým z Ledenic. Díky losu jsme začínali jako domácí tým v obraně. Soupeř dobrými odpaly a několika chybami našeho týmu v poli získal 4 body. Bohužel našemu týmu se v první směně přes dobrou práci na pálce nepovedlo získat bod. Druhá směna skončila smírně 0:0. Ve třetí směně soupeř opět získal 3 body. My jsme odpověděli ziskem 1 bodu. Bohužel i čtvrtou směnu získal ve svůj prospěch tým soupeří v poměru 0:1 a tak náš tým jedinou prohrou v turnaji v poměru 1:8 získal celkové DRUHÉ místo.

Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon a vzájemnou podporu.  Stále je na čem pracovat. Příští turnaj nás čeká o víkendu 4.-5.6. v Radotíně.

U16 Kostelec

Sestava:

Michal Nepovím, Ondřej Fiala, Jan Semrád, Jan Martínek, Michal Rejchrt, Vojtěch Hurych, Jakub Fišer, Tomáš Sejkora, David Šmíd, Jakub Kraus, Jakub Kováč a Jan Štěpán.

Trenéři:

Libor Fiala, Petra Zakouřilová

 

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg

Kalendář akcí
duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5