logo-csa
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářMezidivizní turnaj 2. ligy žáků

O víkendu 10. a 11. září se konal v Praze na hřišti Joudrs mezidivizní turnaj druhé ligy žáků. Na turnaj se přihlásilo šest družstev. První tři družstva z divize západ a první tři družstva z divize východ, do které spadají i hráči z Kostelce. Družstva se rozdělila do dvou skupin prohozením družstev na druhém místě ve svých divizích.

Celý článek...

 

Žáci U13 na cyklovýletě

Po posledním odehraném turnaji si družstvo žáků zpestřilo závěr jarní části softballové soutěže cyklovýletem.

Pět statečných hráčů za doprovodu tří rodičů vyrazilo podle řeky směr Vamberk. Abychom otestovali fyzičku hráčů, rozhodli jsme se dobýt chatu na Vyhlídce. Po těžkém a náročném stoupání nás odměnil krásný výhled do kraje. Dále cesta následovala přes Liščí doly, Brnou a na Vochtánku. Zde jsme se všichni vydatně posilnili a napili. Zpět do Kostelce jsme jeli po cyklostezce podle Orlice. U13 cykloPočasí se nakonec umoudřilo a konečná suma 33 km nás zahřála na srdci.

Škoda, že se víc dětí nezúčastnilo, snad někdy příště jestli bude zájem.

 

Čtvrtý turnaj ve druhé lize žáků

O víkendu 11. - 12. 6. se konalo v Kostelci na hřišti Pod strání čtvrté kolo ligy žáků divize východ. Na turnaj se přihlásilo pět družstev. Hrací systém turnaje byl změněn oproti dřívějším turnajům ze dvou skupin na jednu. V této skupině si všechna družstva zahrála se všemi soupeři a vzniklo pořadí pro finálové zápasy o první a třetí místo.

V sobotu v prvním zápase dne jsme vyzvali družstvo Falcons Softball Hradec Králové. Se soupeřem Klackaři neměli žádný problém a vyhráli rozdílem třídy 20 : 1.

Druhým soupeřem bylo družstvo Pasos Pardubice. Zápas byl vyrovnaný až do začátku třetí směny 2 : 2. V dohrávce třetí směny se podařilo Klackařům zlomit obranu Pardubic tvrdými odpaly do dlouhého pole a získat maximální možný počet bodu ve směně 6. Klackaři : Pardubice 8 : 2.

Posledním soupeřem v sobotu bylo družstvo SK Joudrs Praha „B“. Bylo to takové sobotní finále. Soupeř má vynikajícího rychlého nahazovače, na kterého se obtížně odpaluje. Zápas byl vyrovnaný až do poslední směny. V dohrávce zápasu měli Klackaři možnost skóre otočit, ale hráči kteří mohli skórovat, zůstali na třetí a druhé metě. Opět jejich nadhazovač podal skvělý výkon a nedovolil našim hráčům odpálit.

V neděli jsme nastoupili proti poslednímu družstvu turnaje SK Joudrs Praha „C“, s kterým jsme ještě nehráli. Klackaři věděli, když vyhrají, budou hrát finále. Podle toho začátek zápasu vypadal. Po dvou směnách nerozhodně 2 : 2. Až třetí útok na pálce přinesl  body. I v dalším útoku Klackaři zaznamenali šest bodů a přesvědčivě vyhráli   15 : 4.

Finále jsme si zahráli opět již po čtvrté s družstvem SK Joudrs „B“. Začínali jsme v útoku na pálce. Nátlakovou hrou jsme získali v první směně bod. Bohužel další pálkaři se zalekli rychlého nadhozu soupeře a byli strikeout. Soupeř si vynutil na nás drobné chyby a obrátil skóre na 4 : 1. V posledním útoku Klackaři zabojovali a začali soupeře dotahovat. Opět krásnou nátlakovou hrou přidávali bod po bodu. Bohužel to nestačilo a Klackaři : SK Joudrs Praha „B“ 3 : 4.

Na domácí půdě naši hráči předvedli rodičům krásnou hru a týmového ducha. Druhým místem v turnaji i celkově v druhé lize žáků v divizi východ, si zajistili postup na mezidivizní turnaj. Ten se bude konat 10. září v Praze. Zde se potkají tři nejlepší týmy z divize východ a západ. První tři týmy postupují na republikové finále.

Děkuji maminkám, které upekly sladké potěšení a uvařily polévku a  po celý turnaj obsluhovaly v bufetu. Díky patří i tatínkům, kteří pomáhali s údržbou a přípravou hřiště a areálu na turnaj. Vedení oddílu děkuji za ceny a organizační zajištění turnaje.

Konečné pořadí turnaje:           

1. SK Joudrs Praha B
2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí
3. SK Joudrs Praha C
4. Pasos Pardubice
5. Falcons Hradec Králové

 

                                                                                   

 

 

U13 KostelecLežící zleva:  Tomáš Sejkora, Filip Hartman

Klečící zleva: Jonáš Voráček, Stanislav Fajgl, Vojtěch Bolehovský, Jan Hrabina,

Stojící zleva:  Daniel Oppa, Ondřej Šeda, Vojtěch Špaček, Jakub Fišer, Vojtěch Nepovím

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl                                

 

Další 3 výhry udržely Klackaře v čele 2. ligy

Druhá softballová liga pokračovala dalšími zápasy a kostelečtí Klackaři hostili na svém hřišti celky PV Praha a Slávii VŠ Plzeň. S bilancí tří výher a jedné porážky vládne spokojenost a s vedením v naší druhé nejvyšší soutěži také.

Klackaři Kostelec n.O. – PV Praha                           1:9 a 8:0

Domácí celek odehrál dvě naprosto odlišná utkání. V prvním držel krok jen v úvodu a do třetí směny byl stav nerozhodný 1:1. Od poloviny zápasu to pak byla jasná záležitost hostujícího týmu a výsledkem byla letos nejvyšší porážka Kostelce, který opět nastoupil bez zraněného prvního nadhazovače Michala Preclíka. Naopak odveta probíhala zcela obráceně. Klackaři šli hned do vedení a v každé směně ho navyšovali. Nadhazovač Jiří Šeda podal výborný výkon a udržel svou první ligovou nulu.

Klackaři Kostelec n.O. – Slávia VŠ Plzeň                              8:7 po 2.prodloužení a 7:0

 Úvodní zápas Klackaři skvěle rozehráli a po druhé směně vedli 6:0. Tříbodový homerun Plzně a řada chyb v obraně i útoku domácího celku však vrátily hosty zpět do zápasu, a po normální hrací době byl nerozhodný 6:6. V prvním prodloužení šla Plzeň dokonce do vedení 6:7, naštěstí Klackaři dokázali alespoň srovnat skóre a ve druhém prodloužení zásluhou Tadeáše Kubáta získali i vítězný bod. Odvetu opět velmi dobře odházel Jiří Šeda a domácí vedli před poslední směnou 5:1. Zápas se ale nakonec nedohrál, protože rozhodčí reagovali na protesty Plzně vyloučením jejich hráčů a pro nedostatečný počet následně zápas ukončili a skrečovali ve prospěch Kostelce.

MužiA Kos.vs.PV

 

3. kolo II.ligy kadetů – Praha Radotín

O víkendu 4.-5.6.2016 sehráli kadeti Klackařů svůj další soutěžní turnaj této sezóny, který se tentokrát konal na hřišti v Praze-Radotíně. Kvůli komplikacím způsobených vytrvalými dešti byla naše skupina přesunuta na hřiště Praha-Řepy.

Prvním soupeřem byl tým Amasoma Příbram. Naše obrana vedená nadhazovačem Jakubem Krausem nedovolila soupeři ve čtyřech směnách ani jeden bod. Náš útok byl naopak úspěšný. První a druhá směna skončila vždy ziskem pěti bodů, ve třetí směně jsme zvládli jen jeden bod a čtvrtá směna znamenala zisk bodů čtyř. Zápas jsme tedy vyhráli v poměru 0:15

Ihned následoval zápas s týmem Ledenic. Tentokrát naši obranu vedl Michal Nepovím. Malinko se proházely jednotlivé posty. Bohužel se karta obrátila a náš útok vždy končil bez zisku bodu, zato soupeř vždy nějaký ten bod získal. Zápas skončil naší prohrou 1:9, když v poslední směně pro jediný bod po chybě obrany soupeře doběhl Vojta Hurych.

Jedna výhra a jedna prohra znamenala konečné druhé místo v základní skupině a semifinálové utkání s vítězen druhé skupiny, kterým se stal tým PV Praha.

K semifinále jsme nastoupili v 11:30. Od rána bylo velké teplo a dusno. To se asi promítlo do formy týmu a ten nezopakoval výkony z předešlého dne a velmi se trápil na pálce, kdy se prakticky nepovedlo odpálit klasický nadhoz a jediné povedené odpaly byly ze šikmého tossu. Celkem jsme odehráli 5 směn. Jakub Kras na prkně dovolil soupeři jediný bod. Zápas jsme vyhráli konečným skóre 1:5 ( směny: 0:2, 0:0, 0:1, 1:0 a 0:2).

Soupeř pro finále vzešel z druhého semifinále a byl to tým Ledenic, který porazil Tempo Praha.V obrovském vedru jsme čekali na začátek finále, které nakonec začalo až v 17:15. Na obou týmech byla znát únava z dlouhého čekání na slunci a ve vedru. Zápas tak nakonec skončil výhrou Ledenic 3:0.

Náš tým tak získal podruhé v této sezóně druhé místo a v tabulce se posunul na čtvrté místo se ztrátou 3 bodů na třetí místo.

U16 Radotín

Sestava: Michal Nepovím, Ondřej Fiala, Jan Semrád, Jan Martínek, Vojtěch Hurych, Tomáš Sejkora, Víťa Hanzlíčků, Lukáš Pavlák, Jakub Kraus a Jan Štěpán.

 

Klackaři vezou dvě výhry z Pardubic

Druhá nejvyšší soutěž softballistů pokračovala dalšími zápasy a kostelečtí Klackaři zavítali do Pardubic, odkud přivezli další dvě výhry a upevnili si vedení v druholigové tabulce. Vedení budou hájit již tento víkend, kdy na svém hřišti Pod Strání přivítají Slávii VŠ Plzeň a PV Praha.

Kostelec n.O. – Pardubice          10:5 a 7:5

Úvodní zápas byl vyrovnaný pouze v začátku. Postupně si Kostelec začal budovat výrazný náskok, který si již do konce zápasu pohlídal. Odveta byla daleko vyrovnanější a nevyvíjela se zpočátku vůbec příznivě. Dvě směny před koncem prohrávali Klackaři 1:4 a především v útoku se jim vůbec nedařilo. V předposlední šesté směně se konečně dokázali výrazněji prosadit  a vyrovnali na 4:4. Rozjetý útok přidal v poslední směně další tři body a Pardubice v dohrávce zápasu již jen zkorigovaly skóre na konečných 7:5 ve prospěch hostujícího Kostelce. Po jednom vyhraném zápase si připsali oba nadhazovači Tomáš Krupka a Jiří Šeda. 

Pardubice Kostelec

 

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg

Kalendář akcí
červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2