logo-csa
300x300
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářKlackaři nadále v čele 2. ligy

Dalšími čtyřmi zápasy pokračovala naše druhá nejvyšší soutěž softballistů a kostelečtí Klackaři přivítali doma pražské celky Joudrs a Kotlářku. V sobotu dokázali proti Joudrs uspět v obou zápasech, s loni ještě extraligovou Kotlářkou se rozešli smírně 1:1 na zápasy a udrželi se v čele soutěže.

Klackaři Kostelec n.O. – Joudrs Praha                   5:2 a 10:0

Domácí v sobotu postrádali prvního nadhazovače Michala Preclíka, který si odbýval svou extraligovou premiéru v dresu havlíčkobrodských Hrochů. Shodou okolností další hostující Hroch Tomáš Krupka Michala úspěšně zastoupil a dovedl tým k první víkendové výhře. Klackaři sice v úvodu prohrávali 0:2, koncovku ale zvládli a pěti body skóre otočili. Odveta již byla jasnou záležitostí domácích, zápas s nulou úspěšně odházel Jiří Šeda.

Klackaři Kostelec n.O. – Kotlářka Praha                7:3 a 1:4

 Asi největší adept na postup do Extraligy nečekaně vsadil na jistotu alespoň jedné výhry a do prvního zápasu pošetřil svého prvního nadhazovače i catchera. Umožnil tak Klackařům v čele již opět s Michalem Preclíkem poměrně snadnou výhru. Naopak do odvety se situace obrátila. Klackaři vyměnili dvě třetiny týmu a i přes slušnou hru v obraně si především v útoku domácí hráči nedokázali poradit. Čestný bod již za stavu 0:4 zaznamenal homerunem Ota Hladík.

MuziA Kos.vs.Kotlarka

 

2.turnaj Druhé ligy žáků - Pardubice

O víkendu 30. 4. a 1. 5. se konalo v Pardubicích druhé kolo ligy žáků divize východ. Na turnaj jsme odjížděli bez čtyř nejstarších hráčů, kteří tvoří základ družstva. Družstvo doplnili hráči z teeballu.

V sobotu v prvním zápase naší skupiny jsme vyzvali družstvo SK Joudrs C. Se soupeřem Klackaři rozehráli vyrovnanou partii. Po první směně 4 : 4. V závěru zápasu se naše družstvo bodově odpoutalo a vyhrálo 10 : 5.

Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo Lacos Břeclav. Zbytečnými chybami v obraně Klackaři darovali soupeři tři body. Pět minut před koncem jsme prohrávali 4 : 5. V poslední směně dobrými odpaly a během po metách naši hráči otočili skóre na konečných 9 : 5 pro Klackaře. Díky vítězství ve skupině, jsme v sobotu měli odehráno.

V neděli jsme začínali zápasem o postup do finále s domácím družstvem Pasos Pardubice. V začátku zápasu opět zavládla nervozita a Klackaři dělali drobné chybičky, z kterých Pardubice skórovaly. Celý zápas naši hráči dotahovali skóre soupeře. Až v posledním útoku jsme odskočili na rozdíl pěti bodů. Soupeř sice zahrozil v posledním útoku, ale skóroval pouze jednou. Klackaři : Pardubice 9 : 6.

Finále jsme si zahráli opět jako v Hradci Králové s družstvem SK Joudrs B. Bylo nám jasné, že bez obou starších nadhazovačů nemáme moc šancí na výhru. Navíc soupeř svého prvního nadhazovače v turnaji ještě nenasadil a šetřil ho právě na nás. Začínali jsme v útoku na pálce. Krásným třímetovým odpalem jsme obsadili třetí metu a následně na  passed ball ukradli domácí metu. Bohužel další pálkaři se zalekli rychlého nadhozu soupeře a byli strikeout. Soupeř postupně navyšoval skóre. V dohrávce zápasu si Klackaři vyzkoušeli ulejvky, když se nedařily odpaly. Bohužel již bylo pozdě na zvrat zápasu. Klackaři : SK Joudrs Praha 2 :10.

Turnaj ukázal, že i mladší hráči se nezaleknou soupeře. I ve finále jsme se mnoho přiučili např. si vyzkoušeli potřebné ulejvky pro další hru. Družstvo ukázalo týmového ducha, když  navzájem podporovalo hráče na postech, kde ještě nehráli. Díky patří rodičům za početný fanclub, dopravu hráčů na turnaj a krásné fotky z turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Joudrs Praha B

2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

3. Pasos Pardubice

4. Locos Břeclav

5. SK Joudrs Praha C 


6. Falcons Softball Hradec Králové 

U13 Pardubice

Klečící zleva: Jakub Fiedler, Ondřej Ochoc, Lukáš Fiedler, Daniel Oppa, Jonáš Voráček

Stojící zleva:  Tomáš Sejkora, Vojtěch Bolehovský, Jan Hrabina, Stanislav Fajgl, Vojtěch Špaček, Filip Hartman

 Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

 

2. tunaj Teeballové extraligy - Praha

Druhý turnaj extraligy U10 se uskutečnil 23.4.2016 v Praze na hřišti Joudrs. Velká marodka, která náš tým postihla, znamenala povolat do hry nováčky.

Prvním soupeřem nám byl tým Eagles Praha. Celý zápas se nesl ve vyrovnaném duchu, bohužel řada chyb v poli a nepodařené odpaly v poslední směně znamenaly porážku 11:14.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti vítězi 1. kola – domácím Joudrs. Ten předvedl výbornou hru v poli a skvělé výkony na pálce. Našim hráčům se podařilo pouze korigovat konečný výsledek na 6:24.

Po základní části jsme tak ve své skupině obsadili poslední 3. místo. V zápase, který rozhodoval, o jaké konečné umístění budeme hrát, jsme se střetli s týmem Ledenic. Až v poslední směně se nám podařilo několik dobrých odpalů, které nám ale k vítězství nepomohly. I tento zápas jsme prohráli s výsledkem 8:10.

 Bylo jasné, že budeme hrát o 5. místo a naším soupeřem bude tým z Mostu. V tomto zápase začali naši hráči konečně pálit, obsazovat mety a skórovat. Zároveň se jim dařilo zastavovat útoky soupeře a tím jsme tento zápas vyhráli 19:5.

U10 Joudrs

Zleva ležící: Jakub Fiedler, Ondřej Ochoc

Zleva klečící: Lukáš Fiedler, Jan Kroupa, Štěpán Libotovský

Zleva stojící: František Mazánek, Zdeněk Sýkora, Nikola Hartmanová, Marko Mitrović

 Trenéři: Mirka a Pavel Fiedlerovi

 

Nováček v čele 2. ligy

Softballisté Kostelce n.O. coby nováček dále pokračují na vítězné vlně a po šesti zápasech vedou tabulku naší druhé nejvyšší soutěže. Poté, co si na Klackařích v minulém kole vylámala zuby Plzeň a PV Praha, tentokrát tvrdě narazil jeden z předsezonních aspirantů na postup do Extraligy - Pardubice. Kostelec využil stoprocentně domácího prostředí a Pardubice doslova rozstřílel. Prodloužit vítěznou sérii budou chtít Klackaři v dalším kole, kdy 7.5. přivítají opět na hřišti Pod Strání Joudrs Praha a v neděli 8.5. určitě největšího kandidáta postupu, loni ještě extraligovou, Kotlářku Praha.

Klackaři Kostelec n.O. – Pardubice                        9:0 a 13:6

V prvním zápase opět jasně dominoval juniorský reprezentační nadhazovač domácích Michal Preclík a připsal si letos již druhou výhru bez inkasovaného bodu. Rovněž útočná hra Klackařů nepolevovala a výsledkem bylo jednoznačné vítězství. 

Do odvety vystřídal M.Preclíka na nadhozu Jiří Šeda a hostům svitla naděje na úspěch. Když ve třetí směně navýšili své vedení již na 0:5, vrátil se na nadhoz Michal Preclík a utnul útočné snažení Pardubic. Navíc od této chvíle se opět probudil i útok domácího týmu a s každou další směnou začal zasypávat hostující obranu odpaly a body na jejich kontě začaly utěšeně přibývat. Opět hodně dlouhé homeruny zaznamenali Ota Hladík a Dominik Müller. Teprve v poslední směně se Pardubicím podařilo na Michala Preclíka zaznamenat alespoň jeden bod za celé odpoledne. 

MužiA KOSvsPAS

 

Skvělý vstup do ligy

Bez bázně vstoupili v roli nováčka soutěže softballisté Kostelce n.O. do druholigových bojů, když ze čtyř zápasů na hřištích soupeřů přivezli hned tři výhry. Dvě z Plzně a jednu z Prahy. O dobré formě před startem sezóny naznačilo již vítězství na přípravném turnaji minulý víkend a především v útoku se tým prezentoval výborným výkonem. Rovněž nadhazovač Michal Preclík splnil stoprocentně roli prvního nadhazovače. Tři výhry a nejlepší skóre tak znamená, že Klackaři senzačně vedou tabulku naší druhé nejvyšší soutěže. Již tuto sobotu se premiérově představí na svém domácím hřišti Pod Strání, kde od 14:00 a 16:00 budou hostit celek Pardubic, kterému loni jen těsně unikl postup do Extraligy. Výkony domácích softballistů jsou tou nejlepší pozvánkou na druholigové zápasy.

Klackaři – Slávia VŠ Plzeň                             4:0 a 16:4

Základ výhry položil svým výkonem na nadhozu Michal Preclík, který sám zařídil dvě třetiny všech autů a ve své druholigové premiéře si připsal první nulu. O výhře rozhodli Klackaři hned v úvodu zápasu, když v prvním útoku třikrát skórovali. Ve druhé směně dal výsledku konečnou podobu 4:0 hodně dlouhým homerunem Ota Hladík. Ve zbytku zápasu již žádné body nepadly. Do odvety vystřídal na nadhozu Michala Preclíka Tomáš Krupka a i on se své úlohy zhostil se ctí. Po dvou směnách se hrálo nerozhodně 2:2, ve třetí ale Klackaři zlomili odpor domácích osmy body a zápas již v poklidu dovedli do vítězného konce. Homeruny zaznamenali Jan Martinec a Šimon Urbánek.

Klackaři – PV Praha                                         11:3 a 2:6

 Ani ze hřiště jednoho z favoritů 2.ligy neodjeli kostelečtí softballisté s prázdnou, když v úvodním zápase domácí celek notně zaskočili. Michal Preclík dovedl tým k překvapivé výhře, kterou opět podpořili Klackaři velmi údernou hrou v útoku. Ve druhém zápase si odbyl svou premiéru i třetí nadhazovač Jiří Šeda. Ještě  úvod odvety vypadal nadějně, když se Klackaři ujali vedení 2:0. Pak však série chyb umožnila domácím vrátit se do zápasu a otočit na 3:2. Navíc ani v koncovce zápasu se hosté nevyvarovali laciných chyb a PV Praha navýšily své vedení na konečných 6:2.                                                                                                                           

 

1. kolo 2. ligy žáků Hradec Králové

O víkendu 16. a 17. dubna se konalo v Hradci Králové první kolo druhé ligy žáků divize východ. Celkový počet družstev v lize je dvanáct. Proto je liga rozdělena na dvě divize a to na západ a východ. Do Hradce Králové se sjelo šest družstev. Týmy divize východ byly rozlosovány do dvou skupin.

V sobotu v prvním zápase jsme hráli s domácím družstvem. V zápase nadhazovali začínající nadhazovači. Kostelec : Hradec 10:3. Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo SK Joudrs Praha B. Zde si naši hráči vybrali všechny možné chyby a i přes dobrou snahu zkušenějšího nadhazovače, prohráli 1:9. Jednou výhrou a jednou prohrou skončilo družstvo Klackařů na druhém místě ve skupině.

V dalších postupových bojích proti nám nastoupilo družstvo Lacos Břeclav. Soupeř měl dobrého nadhazovače a začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Klackaři se z předešlé prohry ve skupině vyvarovali chyb a v závěru utkání několikrát skórovali na konečných 11:2 pro nás. O postup do finále nás vyzval vítěz druhé skupiny Pasos Pardubice.

Do zápasu jsme schválně na post nadhazovače opět nominovali začínajícího nadhazovače, abychom si šetřili naši jedničku na finále. Do zápasu jsme nastupovali v útoku na pálce. Zisk dvou bodů v začátku nám vyhovoval. Bohužel si naše pole opět vybralo takzvanou „kosteleckou směnu“ - spousta chyb.. Soupeř otočil skóre na 3:2. Vystřídali jsme nadhazovače. Na změnu nadhozu družstvo Pardubic nedokázalo reagovat a Klackaři vyhráli zápas 13:4. Vítězství nám potvrdilo postup do finále.

 Ve finále se potkali dva nejlepší nadhazovači turnaje. Opět naše družstvo začalo v útoku. Obsazením první mety a ulejvkou jsme dokonale soupeře zaskočili. V první půl směně Klackaři skórovali dvakrát. Naše jednička na nadhozu Jakub Fišer nedával soupeři moc šancí na odpaly. V zápase naházel sedm strikeautů. Ve čtvrté směně jsme zvýšili bodové skóre na 8:2. Soupeř v dohrávce zápasu již pouze korigoval na konečných 8:2 pro Klackaře.

Turnaj opět ukázal, kde máme nedostatky ve hře. Družstvo se pěkně sehrálo a ukázalo týmového ducha, v postupových zápasech a hlavně ve finále. Díky patří rodičům za početný fanclub a dopravu hráčů na turnaj.

 Konečné pořadí turnaje: 1. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

                                         2. SK Joudrs Praha B

                                         3. Pasos Pardubice

                                         4. SK Joudrs Praha C

                                         5. Lacos Břeclav

                                         6. Falcons Softball Hradec Králové 

 U13 HK maly

Klečící zleva: Jakub Fiedler,  Stanislav Fajgl, Ondřej Šeda, Vojtěch Bolehovský, Jan Hrabina

Stojící zleva: Vojtěch Špaček, Tomáš Sejkora, Jakub Fišer, Vojtěch Nepovím, Filip Hartman

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg


Kalendář akcí
prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Masáže Iva Voráčková

www.vorackova-iva.cz

tel.603 185 498