logo-csa
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářKlackaři vezou dvě výhry z Pardubic

Druhá nejvyšší soutěž softballistů pokračovala dalšími zápasy a kostelečtí Klackaři zavítali do Pardubic, odkud přivezli další dvě výhry a upevnili si vedení v druholigové tabulce. Vedení budou hájit již tento víkend, kdy na svém hřišti Pod Strání přivítají Slávii VŠ Plzeň a PV Praha.

Kostelec n.O. – Pardubice          10:5 a 7:5

Úvodní zápas byl vyrovnaný pouze v začátku. Postupně si Kostelec začal budovat výrazný náskok, který si již do konce zápasu pohlídal. Odveta byla daleko vyrovnanější a nevyvíjela se zpočátku vůbec příznivě. Dvě směny před koncem prohrávali Klackaři 1:4 a především v útoku se jim vůbec nedařilo. V předposlední šesté směně se konečně dokázali výrazněji prosadit  a vyrovnali na 4:4. Rozjetý útok přidal v poslední směně další tři body a Pardubice v dohrávce zápasu již jen zkorigovaly skóre na konečných 7:5 ve prospěch hostujícího Kostelce. Po jednom vyhraném zápase si připsali oba nadhazovači Tomáš Krupka a Jiří Šeda. 

Pardubice Kostelec

 

 

SOFTBALLISTÉ STÁLE V ČELE 2.LIGY

Dalšími zápasy pokračovala druhá nejvyšší soutěž softballistů a kostelečtí Klackaři vyrazili do Sezimova Ústí a Ledenic. Z jihočeské mise přivezli čtyři výhry a upevnili si vedení v druholigové tabulce.

Klackaři Kostelec n.O. – Sezimovo Ústí               12:1 a 13:1

Oba zápasy byly jasnou záležitostí Kostelce a domácí nadhazovači nebyli naprosto schopni čelit pálkařům hostujícího celku. Oba zápasy skončili předčasně pro rozdíl deseti bodů. Za hosty se prostřídali všichni tři nadhazovači Preclík, Krupka a Šeda a všichni byli pro Sezimovo Ústí nepřekonatelnou překážkou.

Klackaři Kostelec n.O. –Žraloci Ledenice B         7:3 a 14:11

 První zápas ještě snesl přísnější měřítko, za to odveta se Klackařům vůbec nepovedla. Po řadě chyb prohrávali v úvodu 0:5 a přestože postupně ztrátu vymazali, špatná hra v obraně pokračovala i ve zbytku zápasu. Teprve dva po sobě jdoucí homeruny Šimona Urbánka a Jana Martince v poslední směně definitivně zlomily odpor domácích.

Muži A Sezmovo Ústí

 

Třetí kolo ve druhé lize žáků

O  víkendu 21. 5. a 22. 5. se konalo v třetí kolo ligy žáků divize východ. Na turnaj jsme odjížděli opět bez čtyř nejstarších hráčů, kteří tvoří základ družstva. Družstvo doplnili hráči z teeballu. V sobotu se hrálo v překrásném městě Lednice.

V prvním zápase dne jsme vyzvali domácí družstvo Locos Břeclav. Klackaři soustředěnou hrou a bez zbytečných chyb pomalu v zápase získávali převahu a vyhráli 8 : 2. V dlouhé pauze mezi zápasy se naše družstvo šlo osvěžit na místní lázeňskou kolonádu s vodotrysky a rozhlednou. Panovalo velké vedro a na umělém povrchu hřiště byla doslova výheň.

Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo SK Joudrs Praha „C“ Změnili jsme sestavu v poli, abychom šetřili nadhazovače a hráči si vyzkoušeli jiné posty. Osvěžení Klackaři neměli se soupeřem větší problém a i se změněnou sestavou vyhráli 12 :3. Díky vítězství ve skupině, jsme v sobotu měli odehráno a následovala prohlídka zámeckého parku a odjezd do Břeclavi.

V neděli jsme začínali zápasem o postup do finále s družstvem  Pasos Pardubice. V začátku zápasu soupeř dvěma dlouhými odpaly vedl po první směně 3 : 2. Pak přišla druhá směna, kde Klackaři rozpálili nadhazovače z Pardubic a zaznamenali maximální počet bodů ve směně, šest. To soupeře zlomilo a postup do finále byl opět otevřen. Klackaři : Pardubice 9 : 5.

Finále jsme si zahráli opět jako na předešlých turnajích s družstvem SK Joudrs B. Bylo nám jasno, že bez naší nadhazovací jedničky nemáme moc šancí na výhru. Navíc soupeř svého prvního nadhazovače v turnaji ještě nenasadil a šetřil ho právě na nás. Začínali jsme opět v útoku na pálce. Bohužel jsme neudělali žádný bod. Ale ani soupeři se nepovedlo skórovat. V druhé směně Klackaři začali pálit, ale bohužel to opět body nepřineslo. Zato soupeři se povedlo na odpal z tossu odpálit do dlouhého pole a uhrát dva body ve směně. Potom ještě skórovali dvakrát a Klackaři uhráli čestný bod v utkání. Klackaři : SK Joudrs Praha 1 : 4. S touto sestavou to byl nádherný výsledek. Za finále musím celé družstvo pochválit, za předvedenou hru a bojovnost.

Třetí kolo druhé ligy se konalo v krásném prostředí a hráči si užili jak turnaj, tak i prohlídku po okolí. Rodičům děkuji za dopravu na turnaj a pomoc s dohledem na děti.

Konečné pořadí turnaje:           

1. SK Joudrs Praha B
2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí
3. Pasos Pardubice
4. Locos Břeclav
5. SK Joudrs Praha C
6. Falcons Softball Hradec Králové

U13 BřeclavKlečící zleva: Zdeněk Sýkora, Lukáš Fiedler, Vojtěch Bolehovský, Jakub Fiedler, Jonáš Voráček

Stojící zleva:  Vojtěch Špaček, Jan Hrabina, Vojtěch Nepovím, Filip Hartman, Tomáš Sejkora

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

 

Kadeti – 2. kolo II.liga-západ

O víkendu 14.-15.5.2016 sehráli kadeti Klackařů svůj první soutěžní turnaj této sezóny. První turnaj konaný v Ledenicích jsme bohužel ze zdravotních důvodů skoro poloviny týmu neabsolvovali.

Našim prvním soupeřem v základní skupině byl tým PV Praha. Do zápasu jsem nastoupili odhodláni vyhrát a s respektem k soupeři. Dobrá práce na pálce a minimum chyb v obraně dovedlo náš tým po čtyřech směnách (0:4, 0:2, 0:3 a 0:0) k vítězství 0:9.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti týmu z Radotína. Náš první útok znamenal zisk 5 bodů. Soupeř kontroval celkem 3 body. V dalších dvou směnách jsme soupeři nedovolili dobrou hrou v obraně  soupeři skórovat a naopak náš útok v každé směně znamenal zisk 2 bodů a tak jsme tento zápas opět vyhrály v poměru 9:3.

Posledním soupeřem v základní skupině byl tým Tempa Praha. V tomto zápase jsme nechali některé hráče základní sestavy odpočívat a dali šanci náhradníkům, kteří v předchozích dvou zápasech podporovali tým a byli připraveni kdykoliv vystřídat. První směnu jsme vyhráli v poměru 5:2. Druhá směna skončila ziskem 2 bodů pro náš tým a v obraně jsme soupeři nedovolili ani jeden bod. Náš útok ve třetí směně zaznamenal 2 body. Ve třetí směně došlo v našem týmu ke změně nadhazovače. Šlo o to vyzkoušet méně zkušené nadhazovače. Soupeř několika chybami obrany získal celkem 6 bodů. Tím ale utkání skončilo a to vítězstvím našeho týmu 8:9.

Těmito třemi vítězstvími náš tým vyhrál skupiny a vyhlížel nedělního soupeře z druhé skupiny pro zápas play-off o postup do finálového zápasu o první místo. Tímto soupeřem se stal tým Islanders Ostrov.

Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v prvním sobotním zápase. Zápas jsme začínali jako tým domácí v obraně. Několik chyb obrany znamenalo zisk 2 bodů soupeře. Naštěstí náš útok první směny donesl na domácí metu celkem 4 body. Druhá směna skončila nulovým ziskem pro oba týmy. Ve třetí směně jsme soupeři nedovolili získat ani jeden bod. Naopak náš tým dobrou prací na pálce a metách získal maximum 6 bodu ve směně. Stejně jako ve třetí směně jsme soupeři nedovolili žádný bod. Náš poslední útok zahájili střídající náhradníci. Podařilo se nám do uplynutí hracího času získat 1 bod a tak jsme tento zápas vyhráli v poměru 11:2.

Našim soupeřem o první místo na turnaji se stal tým z Ledenic. Díky losu jsme začínali jako domácí tým v obraně. Soupeř dobrými odpaly a několika chybami našeho týmu v poli získal 4 body. Bohužel našemu týmu se v první směně přes dobrou práci na pálce nepovedlo získat bod. Druhá směna skončila smírně 0:0. Ve třetí směně soupeř opět získal 3 body. My jsme odpověděli ziskem 1 bodu. Bohužel i čtvrtou směnu získal ve svůj prospěch tým soupeří v poměru 0:1 a tak náš tým jedinou prohrou v turnaji v poměru 1:8 získal celkové DRUHÉ místo.

Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon a vzájemnou podporu.  Stále je na čem pracovat. Příští turnaj nás čeká o víkendu 4.-5.6. v Radotíně.

U16 Kostelec

Sestava:

Michal Nepovím, Ondřej Fiala, Jan Semrád, Jan Martínek, Michal Rejchrt, Vojtěch Hurych, Jakub Fišer, Tomáš Sejkora, David Šmíd, Jakub Kraus, Jakub Kováč a Jan Štěpán.

Trenéři:

Libor Fiala, Petra Zakouřilová

 

 

Klackaři nadále v čele 2. ligy

Dalšími čtyřmi zápasy pokračovala naše druhá nejvyšší soutěž softballistů a kostelečtí Klackaři přivítali doma pražské celky Joudrs a Kotlářku. V sobotu dokázali proti Joudrs uspět v obou zápasech, s loni ještě extraligovou Kotlářkou se rozešli smírně 1:1 na zápasy a udrželi se v čele soutěže.

Klackaři Kostelec n.O. – Joudrs Praha                   5:2 a 10:0

Domácí v sobotu postrádali prvního nadhazovače Michala Preclíka, který si odbýval svou extraligovou premiéru v dresu havlíčkobrodských Hrochů. Shodou okolností další hostující Hroch Tomáš Krupka Michala úspěšně zastoupil a dovedl tým k první víkendové výhře. Klackaři sice v úvodu prohrávali 0:2, koncovku ale zvládli a pěti body skóre otočili. Odveta již byla jasnou záležitostí domácích, zápas s nulou úspěšně odházel Jiří Šeda.

Klackaři Kostelec n.O. – Kotlářka Praha                7:3 a 1:4

 Asi největší adept na postup do Extraligy nečekaně vsadil na jistotu alespoň jedné výhry a do prvního zápasu pošetřil svého prvního nadhazovače i catchera. Umožnil tak Klackařům v čele již opět s Michalem Preclíkem poměrně snadnou výhru. Naopak do odvety se situace obrátila. Klackaři vyměnili dvě třetiny týmu a i přes slušnou hru v obraně si především v útoku domácí hráči nedokázali poradit. Čestný bod již za stavu 0:4 zaznamenal homerunem Ota Hladík.

MuziA Kos.vs.Kotlarka

 

2.turnaj Druhé ligy žáků - Pardubice

O víkendu 30. 4. a 1. 5. se konalo v Pardubicích druhé kolo ligy žáků divize východ. Na turnaj jsme odjížděli bez čtyř nejstarších hráčů, kteří tvoří základ družstva. Družstvo doplnili hráči z teeballu.

V sobotu v prvním zápase naší skupiny jsme vyzvali družstvo SK Joudrs C. Se soupeřem Klackaři rozehráli vyrovnanou partii. Po první směně 4 : 4. V závěru zápasu se naše družstvo bodově odpoutalo a vyhrálo 10 : 5.

Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo Lacos Břeclav. Zbytečnými chybami v obraně Klackaři darovali soupeři tři body. Pět minut před koncem jsme prohrávali 4 : 5. V poslední směně dobrými odpaly a během po metách naši hráči otočili skóre na konečných 9 : 5 pro Klackaře. Díky vítězství ve skupině, jsme v sobotu měli odehráno.

V neděli jsme začínali zápasem o postup do finále s domácím družstvem Pasos Pardubice. V začátku zápasu opět zavládla nervozita a Klackaři dělali drobné chybičky, z kterých Pardubice skórovaly. Celý zápas naši hráči dotahovali skóre soupeře. Až v posledním útoku jsme odskočili na rozdíl pěti bodů. Soupeř sice zahrozil v posledním útoku, ale skóroval pouze jednou. Klackaři : Pardubice 9 : 6.

Finále jsme si zahráli opět jako v Hradci Králové s družstvem SK Joudrs B. Bylo nám jasné, že bez obou starších nadhazovačů nemáme moc šancí na výhru. Navíc soupeř svého prvního nadhazovače v turnaji ještě nenasadil a šetřil ho právě na nás. Začínali jsme v útoku na pálce. Krásným třímetovým odpalem jsme obsadili třetí metu a následně na  passed ball ukradli domácí metu. Bohužel další pálkaři se zalekli rychlého nadhozu soupeře a byli strikeout. Soupeř postupně navyšoval skóre. V dohrávce zápasu si Klackaři vyzkoušeli ulejvky, když se nedařily odpaly. Bohužel již bylo pozdě na zvrat zápasu. Klackaři : SK Joudrs Praha 2 :10.

Turnaj ukázal, že i mladší hráči se nezaleknou soupeře. I ve finále jsme se mnoho přiučili např. si vyzkoušeli potřebné ulejvky pro další hru. Družstvo ukázalo týmového ducha, když  navzájem podporovalo hráče na postech, kde ještě nehráli. Díky patří rodičům za početný fanclub, dopravu hráčů na turnaj a krásné fotky z turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Joudrs Praha B

2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

3. Pasos Pardubice

4. Locos Břeclav

5. SK Joudrs Praha C 


6. Falcons Softball Hradec Králové 

U13 Pardubice

Klečící zleva: Jakub Fiedler, Ondřej Ochoc, Lukáš Fiedler, Daniel Oppa, Jonáš Voráček

Stojící zleva:  Tomáš Sejkora, Vojtěch Bolehovský, Jan Hrabina, Stanislav Fajgl, Vojtěch Špaček, Filip Hartman

 Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg

Kalendář akcí
únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3