logo-csa
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářKlackaři vybojovali postup do Extarligy na mezidivizním "tutnaji" v Kostelci nad Orlicí

O víkendu 9. - 10. září se konal na domácím hřišti Klackařů mezidivizní turnaj druhé ligy žáků. Na turnaj se přihlásilo šest družstev. První tři družstva z divize západ a první tři družstva z divize východ, do které spadají i hráči Kostelce. Družstva se rozdělila do dvou skupin prohozením družstev na druhém místě ve svých divizích.

V sobotu v prvním zápase naší skupiny proti nám nastoupil třetí z naší divize, Joudrs Praha „B“. Klackaři začínali v útoku na pálce. V první směně naši hráči uhráli jeden bod, což je uklidnilo. Ve druhé přidali maximální možný počet bodů šest a o zápase bylo rozhodnuto. Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo Žraloků z Ledenic. V tomto zápase měli Klackaři výhodu domácího. V první směně soupeř uhrál jeden bod. Domácím se nedařilo trefovat nadhozy soupeře. Hráči Ledenic každou směnu přidali jeden bod a v dohrávce zápasu již vedli šest nula. Ani v dohrávce zápasu se nepodařilo Klackařům skórovat. Jedním vítězstvím a jednou prohrou Klackaři obsadili druhé místo ve skupině a museli tak hrát další zápas o postup do vyšších bojů v turnaji. Začátek zápasu vyšel našim hráčům lépe. Vše nasvědčovalo v hladký postup do dalších bojů turnaje. Klackaři sice obsadili mety, ale nedokázali body stáhnout domů. Na začátku poslední směny zápasu domácí vedly 3 : 1. Stačilo udělat tři auty a byl konec zápasu. Dva rychlé auty zahrálo vnitřní pole, ale třetí né a né zahrát. Nervozita si vybrala drobné chyby a soupeř snížil na 3 : 2. Pěkným zákrokem v dlouhém poli Klackaři ukončili zápas.

O postup do finále jsme nastoupili proti vítězi západní divize družstvo SC Pigs Trhové Sviny. Proti skvělému nadhazovači dokázali v první směně udělat dva body. Soupeř nedokázal odpovědět. Další dvě směny vyzněly pro Klackaře naprázdno. Až ve čtvrté směně každé družstvo přidalo jeden bod. Opět stačilo udělat tři auty a byl konec zápasu. Nadhazovací dvojici se bohužel podařilo trefit dva pálkaře a tím jim darovat první metu, ale také nadhodit dva strike auty a tím ukončit zápas. Brány finále byly otevřeny.

Do finále v 14:00 hodin proti Klackařům, nastoupili hráči Ledenic. Domácí měli co soupeři vracet ze základní skupiny. Vyhraným losování jsme nastupovali do zápasu v poli. Ukázněnou hrou na pálce jsme si vytvořili tlak na soupeře a z první směny vytěžili čtyři body. To hráče z Ledenic zaskočilo a až do třetí směny neuhráli ani bod. Na konci zápasu opět zaúřadovala nervozita na naše hráče a soupeři se podařilo snížit na rozdíl dvou bodů. Po odpočinkovém čase, Klackaři již nechybovali a dovedli zápas do vítězného konce.

Vítězstvím v tomto turnaji Klackaři postoupili po dvou letech opět do Extraligy žáků. Tímto pro Klackaře sezóna nekončí a na konci září se zúčastní republikového finále v Kunovicích.

Děkuji všem rodičům za pomoc při pořádání turnaje jak při hrabání hřiště tak i obsluhu v kiosku. Velké poděkovaní také patří rozhodčím za odpískání turnaje. Pokud se divíte proč je titulek „tutnaj“, stalo se malé nedopatření na štítku poháru. Hráčům se to tak zalíbilo a prohlásili, že to musejí vyhrát. Turnaje hrají pořád, ale „tutnaj“ bude jenom jeden.

U13 Mezidivizni Kostelec maly

Ležící zleva:  Filip Hartman, Vojtěch Nepovím

Klečící zleva: Ondřej Ochoc, Jan Kroupa, Jakub Fiedler, Lukáš Fiedler, Matěj Kroupa

Stojící zleva: Tomáš Sejkora, Jakub Sejkora, Ondřej Šeda, Stanislav Fajgl, Vojtěch Bolehovský, Vojtěch Špaček

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

Odchovanci kosteleckého softbalu Mistry Evropy

Ve dnech 24.7-29.7.2017 se konalo Mistrovství Evropy v softbalu mužů do 16. let (U 16) a do 19. let (U 19). Turnaj se uskutečnil ve Svoboda parku Praha Bohnice, v domovském areálu softbalového klubu Joudrs Praha.

Letos se uskutečnil 10. Evropský šampionát  v kategorii do 19 let a premiérový první, v kategorii do 16 let. Jak zaznělo z úst předsedy České softbalové asociace a  momentálně zároveň i předsedy Evropské softbalové federace Gabriela Waageho v kategorii U 16 to bylo vůbec první kontinentální mistrovství.

V kategorii U 19 se v rámci reprezentačního výběru zúčastnil Jiří Šeda, který je oporou národního týmu na nadhazovacím prkně a v kategorii U 16 to pak byl Michal Nepovím, který hraje v zadním poli a Jan Voráček, jehož postem je druhá meta. Jiří Šeda a Jan Voráček, kteří začínali se softbalem v Kostelci nad Orlicí momentálně hají barvy Hrochů z Havlíčkova Brodu, Michal Nepovím  je z kosteleckého softbalového klubu SK Klackaři.

Turnaje v kategorii U 19 se zúčastnily kromě českého národního týmu také reprezentace Dánska, Izraele, Chorvatska a Velké Británie. V kategorii U 16 to byly týmy České reprezentace, dále mladí Dánové, Izraelci a Chorvaté.

 Na turnaji nenašli naši  reprezentanti v obou kategoriích přemožitele a všechny své zápasy  bez zaváhání vyhráli. Drobným překvapením v kategorii U 16 byla účast mladých Izraelců ve finále proti našim hráčům, do kterého postoupili po napínavém semifinále s dánskou reprezentací. V kategorii U 19 se překvapení nekonalo a naši se ve finále potkali s reprezentací Dánska, které se jako jediné podařilo v desetileté historii  tohoto šampionátu Českou reprezentaci 2x porazit. Letos ovšem naši Dánům nedali šanci a po výhře 10:0 se stali po osmé celkově a po čtvrté za sebou Mistry Evropy.

Mistři evropy 2017 mala

 

Další výhra žáku ve 2.lize

O víkendu 24. - 25. 6. se konalo v Praze na hřišti SK Joudrs čtvrté kolo 2.ligy žáků divize východ. Účast potvrdilo sedm týmů z divize východ.

P1070115

Hráči klečící zleva: Jakub Fiedler, Stanislav Fajgl, Matěj Kroupa, Lukáš Fiedler, Vojtěch Bolehovský

Hráči stojící zleva: Tomáš Sejkora, Vojtěch Nepovím, Ondřej Šeda, Vojtěch Špaček, Filip Hartman

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

Celý článek...

 

3.kolo ve 2.lize žáku

O víkendu 10. - 11. 6. se konalo v Pardubicích třetí kolo 2. ligy žáků divize východ. Účast opět potvrdilo všech osm týmů z divize východ.

pardubice 1

 


 Hráči klečící zleva: Daniel Oppa, Stanislav Fajgl, Jakub Sejkora, Matěj Kroupa, Vojtěch Bolehovský                                                                                                                         Hráči stojící zleva: Vojtěch Špaček, Filip Hartman, Ondřej Šeda, Vojtěch Nepovím, Tomáš Sejkora                                                                                                                                      Trenéři zleva:David Špaček, Stanislav Fajgl

V sobotu v prvním zápase naší skupiny jsme vyzvali družstvo SK Joudrs „B“. Se soupeřem Klackaři rozehráli vyrovnanou partii a po první směně to bylo 1 : 1. Ve druhé směně zápasu se naše družstvo bodově odpoutalo na 5 : 3. Ukázněným nadhozem již Klackaři kontrolovali zbytek zápasu a vyhráli 8 : 3. Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo SK Joudrs „C“. V tomto zápase si zahráli všichni náhradníci a předvedli krásnou hru jak v poli, tak i na pálce. Naši hráči zaslouženě zvítězili 11 : 1. Poslední zápas ve skupině jsme hráli již v neděli. Soupeřem bylo družstvo Locos Břeclav.  Klackaře zaskočil nepříjemný stoupavý nadhoz soupeře.  V půli zápasu byl stav nerozhodný 1 : 1.V závěru utkání se podařilo odpor soupeře zlomit a  vyhrát 9 : 1.

Vítězstvím ve skupině jsme si zajistili účast ve finále. Mezi zápasy pro Klackaře vznikla šestihodinová pauza.Tu jsme využili koupáním v blízkém přírodním písáku Semín. Finále jsme začali hrát za úmorného vedra v 17:00.S družstvem Spectrum Praha to byl teprve druhý zápas v této sezóně. Klackaři do zápasu nastoupili v poli jako domácí.Byl to zápas dvou nadhazovačů. Bohužel hned v první směně nám soupeř srážkou na první metě zranil nadhazovače.Což poznamenalo celý zápas. Po první směně Klackaři prohrávali 1 : 2. Ve druhé směně, naši hráči dokázali několikrát odpálit tvrdé nadhozy soupeře, až do dlouhého pole a skóre otočit na svoji stranu 5 : 2. Bohužel drobnými chybami v naší obraně soupeř vyrovnal do konce hrací doby na 5 : 5. Rozhodoval tedy taj brejk. V něm se Klackařům moc nedařilo. Hráči Spectra šťastnými odpaly zahráli tři body. Nám se podařilo uhrát pouze jeden. Konečný výsledek byl 6 : 8 pro Spectrum Praha.

 

Druhé místo Klackařů je dobrý výsledek pro další boje v druhé žákovské lize. O tomto víkendu naši hráči předvedli krásný softball a již se těší na odvetu z družstvem Spectra. Velké díky patří rodičům za dopravu hráčů a pomoc na turnaji.           

 Konečné pořadí turnaje:

   1. Spectrum Praha                                          pardubice 2                                               2. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí                                                                  3. Tempo Praha                                                                                              4. SK Joudrs Praha „B“                                                                                  5. Pasos Pardubice                                                                                        6. Locos Břeclav                                                                                            7. Falcons Hradec Králové                                                                              8. SK Joudrs Praha „C“

 

 

3. kolo Coachball 2017 (divize východ)

V sobotu 20.5.2017 pořádal softballový oddíl SK Klackaři třetí turnaj coachballu divize východ. Hráči, rodiče a všichni, kdo měli přiložit ruku k dílu se sešli na hřišti už v 8:00 hodin ráno, aby se stihlo vše řádně připravit.

Jako domácí tým jsme turnaj zahajovali zápasem v 9:00 hodin s Hrochy Havlíčkův Brod.

Celý článek...

 

Druhý turnaj žáku ve druhé lize

O víkendu 13. - 14. 5. se konalo v Praze na hřišti v Satalicích druhé kolo ligy žáků divize východ. Účast opět potvrdilo všech osm týmů z divize východ.

V sobotu v prvním zápase naší skupiny jsme vyzvali družstvo SK Joudrs „B“. Se soupeřem Klackaři rozehráli vyrovnanou partii. Po první směně 1 : 1. Ve druhé směně zápasu se naše družstvo bodově odpoutalo na 7 : 3.

Celý článek...

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg

Kalendář akcí
červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2