logo-csa
logo czech
Anketa
Líbí se Vám stránky?
 
Přihlašovací formulářKlackaři na MČR žáků do 13. let obsadili 5. místo

Na přelomu 29. září až 1. října se konalo Mistrovství České republiky žáků do třinácti let v krásném areálu v Kunovicích u Uherského Hradiště. Turnaje se zúčastnilo pět družstev z extraligy a první tři družstva z mezidivizního turnaje. Družstva se rozdělila do dvou skupin po čtyřech.

MČR Žáci U13 maly

Celý článek...

 

Kostelecký Teeball na Open Mistrovství České republiky

V sobotu 23. září 2017 se na hřištích týmu Eagles Praha uskutečnilo Open Mistrovství České republiky v Teeballu hráčů do 9 let. Tohoto turnaje se zúčastnili i hráči našeho oddílu SK Klackaři. Cílem naší účasti bylo získat zkušenosti, prohlédnout si krásný areál – prostě si užít super den. 

Open MČR se účastnilo celkem 5 týmů – domácí Eagles Praha, SK Joudrs Praha, Painbusters Most, SK Sever Brno a SK Klackaři.

Open MČR Teeball

Celý článek...

 

Mezidivizní turnaj U 11 – Coach Ball

V sobotu 16. 9. 2017 se na hřišti SK Joudrs Praha uskutečnil mezidivizní turnaj hráčů softballu kategorie U 11. Na tento turnaj se kvalifikovaly dva týmy z divize východ a tři týmy z divize západ a jih – celkem tedy 8 „nejlepších“ týmů po základní části soutěže.

U11 mezidivizni 3 maly

Celý článek...

 

Klackaři vybojovali postup do Extarligy na mezidivizním "tutnaji" v Kostelci nad Orlicí

O víkendu 9. - 10. září se konal na domácím hřišti Klackařů mezidivizní turnaj druhé ligy žáků. Na turnaj se přihlásilo šest družstev. První tři družstva z divize západ a první tři družstva z divize východ, do které spadají i hráči Kostelce. Družstva se rozdělila do dvou skupin prohozením družstev na druhém místě ve svých divizích.

V sobotu v prvním zápase naší skupiny proti nám nastoupil třetí z naší divize, Joudrs Praha „B“. Klackaři začínali v útoku na pálce. V první směně naši hráči uhráli jeden bod, což je uklidnilo. Ve druhé přidali maximální možný počet bodů šest a o zápase bylo rozhodnuto. Druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo Žraloků z Ledenic. V tomto zápase měli Klackaři výhodu domácího. V první směně soupeř uhrál jeden bod. Domácím se nedařilo trefovat nadhozy soupeře. Hráči Ledenic každou směnu přidali jeden bod a v dohrávce zápasu již vedli šest nula. Ani v dohrávce zápasu se nepodařilo Klackařům skórovat. Jedním vítězstvím a jednou prohrou Klackaři obsadili druhé místo ve skupině a museli tak hrát další zápas o postup do vyšších bojů v turnaji. Začátek zápasu vyšel našim hráčům lépe. Vše nasvědčovalo v hladký postup do dalších bojů turnaje. Klackaři sice obsadili mety, ale nedokázali body stáhnout domů. Na začátku poslední směny zápasu domácí vedly 3 : 1. Stačilo udělat tři auty a byl konec zápasu. Dva rychlé auty zahrálo vnitřní pole, ale třetí né a né zahrát. Nervozita si vybrala drobné chyby a soupeř snížil na 3 : 2. Pěkným zákrokem v dlouhém poli Klackaři ukončili zápas.

O postup do finále jsme nastoupili proti vítězi západní divize družstvo SC Pigs Trhové Sviny. Proti skvělému nadhazovači dokázali v první směně udělat dva body. Soupeř nedokázal odpovědět. Další dvě směny vyzněly pro Klackaře naprázdno. Až ve čtvrté směně každé družstvo přidalo jeden bod. Opět stačilo udělat tři auty a byl konec zápasu. Nadhazovací dvojici se bohužel podařilo trefit dva pálkaře a tím jim darovat první metu, ale také nadhodit dva strike auty a tím ukončit zápas. Brány finále byly otevřeny.

Do finále v 14:00 hodin proti Klackařům, nastoupili hráči Ledenic. Domácí měli co soupeři vracet ze základní skupiny. Vyhraným losování jsme nastupovali do zápasu v poli. Ukázněnou hrou na pálce jsme si vytvořili tlak na soupeře a z první směny vytěžili čtyři body. To hráče z Ledenic zaskočilo a až do třetí směny neuhráli ani bod. Na konci zápasu opět zaúřadovala nervozita na naše hráče a soupeři se podařilo snížit na rozdíl dvou bodů. Po odpočinkovém čase, Klackaři již nechybovali a dovedli zápas do vítězného konce.

Vítězstvím v tomto turnaji Klackaři postoupili po dvou letech opět do Extraligy žáků. Tímto pro Klackaře sezóna nekončí a na konci září se zúčastní republikového finále v Kunovicích.

Děkuji všem rodičům za pomoc při pořádání turnaje jak při hrabání hřiště tak i obsluhu v kiosku. Velké poděkovaní také patří rozhodčím za odpískání turnaje. Pokud se divíte proč je titulek „tutnaj“, stalo se malé nedopatření na štítku poháru. Hráčům se to tak zalíbilo a prohlásili, že to musejí vyhrát. Turnaje hrají pořád, ale „tutnaj“ bude jenom jeden.

U13 Mezidivizni Kostelec maly

Ležící zleva:  Filip Hartman, Vojtěch Nepovím

Klečící zleva: Ondřej Ochoc, Jan Kroupa, Jakub Fiedler, Lukáš Fiedler, Matěj Kroupa

Stojící zleva: Tomáš Sejkora, Jakub Sejkora, Ondřej Šeda, Stanislav Fajgl, Vojtěch Bolehovský, Vojtěch Špaček

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

 

Odchovanci kosteleckého softbalu Mistry Evropy

Ve dnech 24.7-29.7.2017 se konalo Mistrovství Evropy v softbalu mužů do 16. let (U 16) a do 19. let (U 19). Turnaj se uskutečnil ve Svoboda parku Praha Bohnice, v domovském areálu softbalového klubu Joudrs Praha.

Letos se uskutečnil 10. Evropský šampionát  v kategorii do 19 let a premiérový první, v kategorii do 16 let. Jak zaznělo z úst předsedy České softbalové asociace a  momentálně zároveň i předsedy Evropské softbalové federace Gabriela Waageho v kategorii U 16 to bylo vůbec první kontinentální mistrovství.

V kategorii U 19 se v rámci reprezentačního výběru zúčastnil Jiří Šeda, který je oporou národního týmu na nadhazovacím prkně a v kategorii U 16 to pak byl Michal Nepovím, který hraje v zadním poli a Jan Voráček, jehož postem je druhá meta. Jiří Šeda a Jan Voráček, kteří začínali se softbalem v Kostelci nad Orlicí momentálně hají barvy Hrochů z Havlíčkova Brodu, Michal Nepovím  je z kosteleckého softbalového klubu SK Klackaři.

Turnaje v kategorii U 19 se zúčastnily kromě českého národního týmu také reprezentace Dánska, Izraele, Chorvatska a Velké Británie. V kategorii U 16 to byly týmy České reprezentace, dále mladí Dánové, Izraelci a Chorvaté.

 Na turnaji nenašli naši  reprezentanti v obou kategoriích přemožitele a všechny své zápasy  bez zaváhání vyhráli. Drobným překvapením v kategorii U 16 byla účast mladých Izraelců ve finále proti našim hráčům, do kterého postoupili po napínavém semifinále s dánskou reprezentací. V kategorii U 19 se překvapení nekonalo a naši se ve finále potkali s reprezentací Dánska, které se jako jediné podařilo v desetileté historii  tohoto šampionátu Českou reprezentaci 2x porazit. Letos ovšem naši Dánům nedali šanci a po výhře 10:0 se stali po osmé celkově a po čtvrté za sebou Mistry Evropy.

Mistři evropy 2017 mala

 

Další výhra žáku ve 2.lize

O víkendu 24. - 25. 6. se konalo v Praze na hřišti SK Joudrs čtvrté kolo 2.ligy žáků divize východ. Účast potvrdilo sedm týmů z divize východ.

P1070115

Hráči klečící zleva: Jakub Fiedler, Stanislav Fajgl, Matěj Kroupa, Lukáš Fiedler, Vojtěch Bolehovský

Hráči stojící zleva: Tomáš Sejkora, Vojtěch Nepovím, Ondřej Šeda, Vojtěch Špaček, Filip Hartman

Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl

Celý článek...

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg

Kalendář akcí
duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5