SK Klackaři Kostelec nad Orlicí pořadatelem Mistrovství České republiky v softballu kategorie U11

 

 

O víkendu 20. – 22. září 2019 byl SK Klackaři Kostelec nad Orlicí pořadatelem Mistrovství České republiky v softballu kategorie U11, tedy hráčů do 11 let. Tímto turnajem se završila coachballová liga roku 2019.Tým U11

Do turnaje se kvalifikovalo 16 týmů z celé České republiky. Podmínkou pro úspěšné zvládnutí turnaje bylo v areálu Pod Strání umístit 3 plnohodnotná hřiště s homerunovým plotem ve vzdálenosti 45 m a odehrát za 3 dny celkem 50 zápasů. A my to zvládli! Páteční zápasy prověřily naši připravenost nejen z pohledu rychlé úpravy hřišť, ale i zajištění zázemí pro hráče, jejich trenéry a doprovod z řad rodičů a dalších rodinných příslušníků. Odhadem se během víkendu v areálu softballového hřiště pohybovalo cca 350 osob.

Už výsledky prvních několika zápasů ukázaly, jaký je mezi jednotlivými týmy rozdíl. Většina klubů do bojů o titul postavila tým s hráči ve věku 11 let, našly se však i takové, které měly v týmu děti ve věku 7 let. To byl i náš tým – nejmladší hráč oslavil 7. narozeniny jen pár dní před turnajem (Kubo – vše nejlepší!!!). Přesto se nemáme za co stydět. I když jsme nevyhráli „placku“, naši hráči ukázali, že pokud budou s nadšením a zájmem pokračovat, budou se moci srovnávat se staršími hráči a hrát se silnými týmy vyrovnaná utkání. Vždyť i v našem týmu jsme měli hráče, který během turnaje odpálil míč až za hrazení hřiště (tedy až za 45 m daleko umístěný plot), a to celkem 6x – a to je úctyhodný výkon (dobrá práce Lukáši!!!). Co pro nás bylo vedle hracích úspěchů důležité, bylo zvládnutí turnaje po organizační stránce a to se povedlo. Ač neporučíme větru, dešti, tak přání hezkého počasí se vyplnilo a sluníčko nám svítilo a hřálo celý víkend, což nám velmi usnadnilo úpravu jednotlivých hřišť mezi zápasy. I chování hráčů a všech, kteří se v areálu pohybovali, bylo ve většině případů ukázkové – žádné povalující se odpadky, respekt a ohleduplnost mezi týmy, společné trávení volného času. Je úžasné vidět, jak se hráči mezi s sebou seznamují a navazují nová přátelství. Co na tom, že jeden je z Chomutova, druhý z Kunovic a třetí třeba z Opavy, Berouna, Mostu, Merklína, Ledenic, Liberce, Brna, Břeclavi, Prahy nebo Pardubic.I my dospěláci se rádi vidíme, popovídáme si a vyměníme trenérské zkušenosti.

Jaké tedy bylo konečné pořadí turnaje? Všichni vyhráli! Ale medaile a pohár si samozřejmě mohli odvést jen ti nejlepší:

1.    1. Eagles Praha

2.   2. SK Joudrs Praha

3.   3. Tempo Praha

Všechny výsledky a konečné pořadí turnaje je možné shlédnout na webových stránkách České softballové asociace www.softball.cz. Fotografie najdete na našem webu www.klackari.cz nebo na našem facebooku SK Klackaři. Tady najdete i informace o našem klubu a termíny našich tréninků, na které jste zváni, a v rámci kterých se k nám můžete připojit.

Na závěr mi zbývá už jen poděkovat všem, kteří měli zásluhu na hladkém průběhu turnaje a bez kterých by to prostě nešlo – rodičům, rozhodčím a ostatním, kteří přiložili ruku k dílu.

DĚKUJI!!!

Mirka Fiedlerová – ředitelka turnaje a tajemník SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

DSC 0130

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg