Klackaři doma na Lvu U16 zlatí

Druhý přípravný turnaj týmu kadetů (hráči do 16 let) jsme pořádali v tělocvičně Střední školy zemědělské a ekologické v Kostelci nad Orlicí dne 23. března. Cílem turnaje bylo poznat soupeře pro nadcházející sezónu 2019.
Oproti roku 2018 se nebude hrát extraliga a druhá liga kadetů. Všech 22 přihlášených družstev bude bojovat ve čtyřech divizích a následně postupovat do mezidivizních turnajů a samotného finále soutěže kadetů.
 
Do tělocvičny se sjelo 6 družstev. Turnaj se hrál s nadhozem ze šikmého tosu od vlastního trenéra. Družstva byla rozdělena do dvou skupin. V prvním zápase Klackaři vyzvali družstvo Pasos Pardubice. Soupeř na začátku utkání skóroval hned čtyřmi body. Naši hráči nedokázali soupeři do poloviny hrací doby dát ani bod, až v půlce zápasu Klackaři vyrovnali skóre na 4 : 4. To je povzbudilo a zápas otočili ve svůj prospěch na konečných 8 : 5. Druhý zápas se odvíjel úplně stejně. Hroši z Havlíčkova Brodu nás zaskočili opět na začátku zápasu. Naši pálkaři sice odpalovali tvrdé odpaly, ale vždy na soupeřovi polaře. V tomto zápase se obrat nekonal a Klackaři prohráli 2 : 9. V dalším zápase sehráli naši hráči jednoduché utkání s nováčkem z Holic. Jasná výhra 34 : 0 nás posunula do zápasu o postup do finále. V něm jsme nastoupili proti dobře známému družstvu Joudrs Praha. Začátek zápasu vypadal úplně jinak - naši hráči nadělili zaskočenému soupeři 6 bodů ve směně. Navzájem se povzbuzovali a předváděli vynikající zákroky v poli
a tvrdě odpalovali až do zadní stěny tělocvičny. Klackaři přidávali bod po bodu. Překvapivě, ale zaslouženě, nad daleko většími a staršími hráči z Prahy vyhráli 11 : 1. Tím postoupili do finále, kde na ně čekal soupeř ze skupiny, Hroši Havlíčkův Brod. Zápas byl napínavý od samého začátku. Pálkaři obou družstev sice dobře a tvrdě odpalovali, ale pole vždy zahrálo tři auty dříve, než mohlo jedno nebo druhé družstvo skórovat. V polovině hrací doby po vynikajícím odpalu a drobném zaváhání soupeře Klackaři doběhli pro dva body. Na konci zápasu naši hráči přidali ještě jeden bod a vrátili Hrochům porážku ze skupiny. Turnaj opravdu dobře prověřil hru v obraně. Zápasy se hrály na 45 minut a nebyly omezeny směnami. Některé směny trvaly pouze pár minut.
 
Velké poděkování patří rodičům, hráčům a výboru Klackařů za uspořádání kvalitního turnaje.
 
Konečné pořadí turnaje:
1. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí
2. Hroši Havlíčkův Brod
3. SK Joudrs Praha
4. Pasos Pardubice
5. Snails Kunovice
6. Kangaroos Holice
 
Ležící zleva: Jakub Fiedler, Ondřej Ochoc
Klečící zleva: Matěj Kroupa, Vojtěch Špaček, Stanislav Fajgl, Jakub Sejkora
Stojící zleva: Ondřej Šeda, Jan Hrabina, Tomáš Sejkora, Filip Hartman, Zdeněk Sýkora
Trenéři zleva: David Špaček, Stanislav Fajgl
 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg