Klackaři na MČR žáků U13

Ve dnech 28. - 30. září se konalo Mistrovství České republiky žáků do třinácti let v Havlíčkově Brodě.  Turnaje se zúčastnilo pět družstev z extraligy a první tři družstva z mezidivizního turnaje. Družstva se rozdělila do dvou skupin po čtyřech.

žáci2018finále

 

Ležící zleva: Stanislav Fajgl, Ondřej Šeda, Lukáš Fiedler, Jan Kroupa

Klečící zleva: Lukáš Fiedler, Jakub Sejkora, Jakub Fiedler, Nikola Hartmanová, Jan Kroupa

Stojící zleva: Zdeněk Sýkora, Matěj Kroupa, Ondřej Ochoc

Trenéři zleva: Stanislav Fajgl, David Špaček

V pátečním zápase naší skupiny proti nám nastoupili Trhové Sviny. Klackaři začínali v poli a nedovolili soupeři skórovat v první směně. Zato naši hráči odpálili homerun a ujali se vedení 1 : 0. Soupeř ve třetí směně vyrovnal. Bohužel i jemu se podařilo v páté směně odpálit homerun a otočit výsledek na svoji stranu. Klackaři - Sviny 1 : 2.

V sobotu druhým soupeřem ve skupině bylo družstvo Snails Kunovice. Zápas se hrál na druhém hřišti s povrchem z umělé trávy, kde míč odráží úplně jinak než na antuce. Do třetí směny naše nadhazovací dvojice držela čisté konto soupeře. Po drobných chybách v obraně soupeř obsadil první a druhou metu. Posléze nejlepší vyhlášený pálkař turnaje odpálil tříbodový homerun a byl konec nadějím na vítězství. Klackaři Snails 6 : 0.  Posledním soupeřem ve skupině bylo družstvo z Chomutova.  V tomto zápase Klackaři nastupovali do zápasu na pálce. Naši hráči několikrát obsadili mety, ale nepodařilo se hráče stáhnout do bodu. Soupeř ve druhé směně uhrál dva body. Klackařům se nepodařilo za celý zápas skórovat. Klackaři Chomutov 0 : 2. Ve skupině jsme obsadili čtvrté místo. Odpoledne nás tedy čekal zápas, který rozhodl, o jaké místo budeme hrát v neděli. Nastoupili jsme proti hráčům Joudrs Praha. Tento tým jsme vždy poráželi bez větších problémů. Na tomto soupeři bylo vidět největší posílení týmu o starší hráče. Zápas se opět hrál na umělé trávě. Oby týmy v první směně dali jeden bod. Po nátlakové hře ve třetí směně se podařilo Klackařům přidat jeden bod. Opět nadhazovací dvojice podala vynikající výkon a udržela jednobodový náskok do konce zápasu. Vítězstvím nad družstvem Joudrs jsme v neděli nastoupili proti družstvu ze skupiny Trhové Sviny v boji o páté místo. V tomto zápase se Klackařům nedařilo v útoku na pálce. Celkově unavené družstvo sice vzdorovalo soupeři, ale ten směnu po směně přidával bod po bodu. Soupeř několika odpaly na zkráceném hřišti uhrál čtyři body a zvítězil 4 : 0.

6. místo na MČR je zklamáním po výborné základní části, kde Klackaři drželi krásné třetí místo. Na druhou stranu naše družstvo není tvořeno jen z třináctiletých a dvanáctiletých hráčů, což u jiných soupeřů bylo. K dispozici byli u Klackařů pouze čtyři hráči třináctiletí, další čtyři dvanáctiletí a zbytek hráčů ještě mladší.  Konkurovat tak ostatním velkým oddílům nebylo lehké. Děkuji týmu hráčů, jak dobře hráli Extraligu žáků, i když to vždy nebylo lehké. Ke hře přistupovali  s velkým nadšením. Letos odejdou čtyři hráči do kategorie kadetů a tím se opět změní celý chod družstva. Děkuji všem rodičům za dopravu a podporu na turnaji a všem příznivcům, kteří naše družstvo podpořili.

Konečné pořadí turnaje prvních 8 družstev v ČR:     žáci2018finálediplom

1. Žraloci Ledenice

2. Hroši Havlíčkův Brod

3. Snails Kunovice

4. Sportclub 80 Chomutov

5. SC Pigs Trhové Sviny

6. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

7. Painbusters Most

8. SK Joudrs Praha

 

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg