Vstup do Extraligy žáků

V loňském roce Klackaři na mezidivizním turnaji postoupili do nejvyšší soutěže žáků. Po dvou letech si tak opět zahrají Extraligu se čtyřmi nejlepšími týmy v republice. Systém soutěže je odlišný od 2LŽ v tom, že družstva na dvoudenním turnaji si zahrají každý s každým. Z toho vznikne průběžné pořadí a první dva týmy sehrají ještě jedno utkání o první místo v turnaji. Druhá odlišnost je, že zápasy hrají hráči na pět směn, né na čas. Našim cílem na turnaji bylo prověřit novou sestavu. Z družstva odešlo pět hráčů do starší kategorie kadetů.

1.kolo

klečící zleva: Lukáš Fiedler, Jan Kroupa, Nikola Hartmanová, Jakub Fiedler, Ondřej Ochoc

stojící zleva:  Jakub Sejkora, Zdeněk Sýkora, Stanislav Fajgl, Vojtěch Špaček, Matěj Kroupa, Ondřej Šeda,

 

trenéři zleva: David Špaček, Fajgl Stanislav 

V prvním zápase Klackaři vyzvali domácí družstvo Painbusters Most. Hned v první směně Klackaři vytvořili velký tlak na pálce a získali tři body. Zbytek zápasu jsme již kontrolovali skóre 10:0. Po krásné výhře naši hráči nastoupili proti SK Joudrs Praha. Naše rozpálené družstvo navázalo na první zápas a v první směně skórovalo dokonce šestkrát. Ke konci zápasu přišly drobné chyby, ale to již nezabránilo Klackařům v druhém nečekaném vítězství 15 : 5.

Druhý den Klackaři nastoupili do třetího zápasu proti favoritu turnaje,  Sportclub 80 Chomutov. Naše obrana nebyla perfektní a toho soupeř využil. V první směně skóroval dvakrát a ve třetí se Klackaři dostali pod tlak a vyrobili několik chyb. To rozhodlo zápas. I když tomu výsledek 1 : 7 nenasvědčuje, byl to dobrý zápas. Posledním soupeřem byl Havlíčkův Brod. Pokud by Klackaři vyhráli, zahráli by si ještě jeden zápas. Již zmiňované finále. Soupeř nasadil velmi dobrého nadhazovače, který nedovolil našim pálkařům, prosadit se v útoku. Přes velkou snahu, Klackaři vytvořili drobné chybičky a prohráli těsně 0 : 2.

Turnaj opravdu dobře prověřil novou sestavu týmu. Klackaři obsadili celkové krásné třetí místo na prvním turnaji Extraligy žáků do třinácti let. Velké poděkování patří řidičům a rodičům, kteří doprovázeli děti na turnaj. 

diplom 1.kolo     pořadí turnaje: 1. Hroši Havlíčkův Brod

                         2. Sportclub 80 Chomutov

                         3. SK Klackaři Kostelec nad Orlicí

                         4. Painbusters Most

                         5. SK Joudrs Praha 1

                             

 

 

 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg