Octobe(e)r CUP vyhráli Klackaři

Nultého ročníku posezónního turnaje mužů se sice zúčastnila pouze 3 družstva, ale i tak se hrál pěkný softball a věřím, že se všichni zúčastnění dobře bavili.

Noční mrazivé teploty a jejich vliv na hřiště nás sice ráno trochu vyděsily, ale naštěstí velice rychle vykouklo slunce a téměř bez přestání nás po celou dobu turnaje zahřívalo asi posledními záchvěvy babího léta.

První utkání svedlo proti sobě oba kostelecké týmy. Tigers začali v útoku a díky jedné (ale výstavní) chybičce v zadním poli a několika odpalům do mezer v naší obraně nám nadělili 5 bodů. Jejich raketový nástup do utkání nás poněkud zaskočil. Náš první útok v dohrávce se ovšem velmi rychle vyrovnal s Oliňákovým nadhozem a odpověděl dokonce body šesti. V dalších směnách se bodovalo už obtížněji. Tigers v průběhu zápasu poslali na prkno Stoupu, ale i na něj jsme se párkrát bodově prosadili. Za nás odházel celé utkání Huska a až na pár HB vcelku velmi dobře. Zápas rozhodl v dramatické koncovce Jenda, když po akrobatickém zákroku na spojce lapil drive pálkaře Tigers a ještě stihl vyautovat vyběhnuvšího běžce z první mety. Celkově jsme tedy zvítězili 10:7.

Druhý soupeřem nám byli Falcons z Hradec Králové. V jejich kruhu se po dlouhé pauze představil David Astapenko a byl pro nás prvních 4 směny velkou překážkou. Falcons drželi jednobodové vedení a my nedokázali stahovat běžce z met. Nakonec se vše zlomilo v páté směně, kdy jsme šňůrou bodů skóre otočili a od té doby už zápas celkem v pohodě kontrolovali. Na našem „prkně“ začal Ondra a zhruba po půlce utkání byl vystřídán Kulichem. Konečný výsledek 9:2 nám zajistil vítězství v nultém ročníku tohoto turnaje.

V posledním utkání turnaje bojovali Tigers a Falcons o stříbrnou příčku. Favorizovaný tým Tigers byl také silně prověřen aktivní hrou Falcons a vítězství definitivně zlomil na svou stranu podobně jako my v posledních dvou směnách. Tigers – Falcons 10:5.

Celý turnaj provázela pohoda, chuť si dobře zahrát a dobře se pobavit, což bylo hlavním cílem pořadatelů. Příští rok se snad počet účastníků rozroste. Uvidíme.

Poděkování patří Markétě (za buchtu a pomoc v kiosku), Renče (za pomoc v kiosku), Léně (za druhou buchtu), Leoně (za obsluhu výsledkové tabule) a Martinovi Z. (za to ostatní).

Za Klackaře (a jiná družstva) hráli: Doktor, Huska, Ízy, Jenda, Jiřina, Kulich, Kuře, Laky, Mamut, Ondra a Prcínek.


 
Podporují nás

Logo Královehradeckého Kraje

 

351px-kostelec nad orlici-znak.svg